درباره‌ی آکادمی راوین

شاید اغراق نباشد اگر بگوییم این روزها بزرگ‌ترین چالش‌ پیش روی شرکت‌ها و استارتاپ‌های فعال در صنعت فناوری اطلاعات، کمبود نیروی انسانی متخصص در کشور است. در حالی‌که تعداد افراد جویای کار هر روز بیشتر می‌شود، کماکان اغلب شرکت‌ها در تامین نیروی متخصص مورد نیاز خود با مشکل جدی مواجه هستند.

با توجه به چالش‌های موجود در کشور، تصمیم گرفتیم تا با تاسیس «آکادمی راوین» قدمی در راستای هرچه کوچک‌تر کردن شکاف تخصصی موجود بین افراد جویای کار و نیاز شرکت‌های فعال در صنعت فناوری اطلاعات کشور برداریم. بر همین اساس، تمام دوره‌های  آموزشی این موسسه مبتنی بر مسیرهای شغلی (Career Path) و به صورت تخصصی در زمینه‌ی امنیت سایبری طراحی و تدوین شده است. همچنین  «آکادمی راوین» دو مسیر اصلی را برای تمام دوره‌های خود در نظر گرفته، به گونه‌ای که هر دوره آموزشی در یکی از این دو مسیر قرار گرفته است:

  1. مسیر «امنیت دفاعی» که با رنگ آبی مشخص شده است. دوره‌های آموزشی این مسیر، با هدف امن‌سازی زیرساخت‌ها و نرم‌افزارهای سازمان‌ها به منظور پیش‌گیری از نفوذ یا شناسایی و ردیابی نفوذگران طراحی شده است. همچنین این دوره‌ها شامل تحلیل روش‌ها و بدافزارهای مورد استفاده مهاجمین نیز می‌شود.
  2. مسیر «امنیت تهاجمی» که با رنگ قرمز مشخص شده است. هدف از این دوره‌های آموزشی، ارزیابی امنیتی زیرساخت‌های شبکه، نرم‌افزارهای وب، موبایل و غیره می‌باشد. به عبارت دیگر متخصصان این حوزه با شبیه‌سازی رفتار نفوذگران، نقاط ضعف و آسیب‌پذیری‌های امنیتی موجود را قبل از آن‌ها شناسایی می‌کنند.

تمام دوره‌های این موسسه در هر دو مسیر «آبی» و «قرمز» بر اساس آخرین دانش روز دنیا و هم سطح دوره‌های ارایه شده در موسسات بزرگ بین‌المللی، طراحی شده است و  توسط به‌نام‌ترین مدرسین ایرانی و غیر ایرانی تدریس می‌شود.

گروه آکادمی راوین

به آکادمی راوین بپیوندید
mojtaba

سید مجتبی مصطفوی

هم‌بنیانگذار آکادمی راوین
Farzin

فرزین کریمی

هم‌بنیانگذار آکادمی راوین