در مسیـر خودت باش.

یکی از اهداف اصلی آکادمی راوین، ارائه‌ی آموزش کاربردی به علاقه‌مندان امنیت سایبری است تا این افراد با گذراندن موفقیت‌آمیز دوره‌های آموزشی، بتوانند در موقعیت‌های شغلی دل‌خواه خود در داخل یا خارج از کشور مشغول به کار شوند.

ورود به دنیای امنیت سایبری

راهنمای شروع امنیت سایبری

راهنمای شروع امنیت سایبری

امنیت سایبری چیست؟ برای افرادی که به دنبال شروع کردن یک حرفه در امنیت سایبری هستند، کدام مسیرهای شغلی در دسترس است؟ این افراد به چه مهارت‌هایی نیاز خواهند داشت و در مورد انتخاب شغل درست با چه چالش‌هایی رو به رو خواهند بود؟ در این کتابچه تلاش کرده‌ایم تا جای ممکن به تمام این سوالات پاسخ دهیم. بنابراین، اگر تمایل دارید در زمینه‌ی امنیت سایبری شروعی حرفه‌ای و در امن کردن دنیای جدید دیجیتالی که در آن زندگی می‌کنیم نقشی موثر داشته باشید، مطالعه‌ی این کتابچه می‌تواند به شما کمک کند.

مسیـرهای آموزشی

ravin academy path

SOC Analyst

تحلیل‌گر مرکز عملیات امنیت

جزییات مسیر
ravin academy path

Threat Hunter

کارشناس شکار تهدیدات سایبری

جزییات مسیر
ravin academy path

Penetration Tester

کارشناس تست نفوذ جزییات مسیر

جزییات مسیر
ravin academy path

Red Team Specialist

کارشناس تیم قرمز

جزییات مسیر
ravin academy path

Purple Team Specialist

کارشناس تیم بنفش

جزییات مسیر
  • آیا برای ورود به دنیای امنیت، حتما باید سابقه‌ی کار قبلی در زمینه‌ی فناوری اطلاعات داشته باشم؟

    خیر، شما می‌توانید امنیت سایبری را به عنوان اولین مسیر آموزش یا شغلی خود انتخاب کنید. اگر چه سابقه‌ی کار قبلی در سایر زمینه‌های فناوری اطلاعات می‌تواند به شما کمک کند، اما الزامی نیست.

  • آیا برای موفقیت در دنیای امنیت سایبری، داشتن مدرک دانشگاهی یا یک مدارک تخصصی موجود در بازار الزامی است؟

    خیر، بسیاری از افراد پیش‌رو در امنیت سایبری جهان، هیچ مدرک تجاری یا تخصصی ندارند. در خصوص مدرک دانشگاهی هم وضع به همین‌گونه است. به‌جای دریافت مدارک به منظور اثبات توانمندی، شما می‌توانید در پروژه‌های Open Source شرکت کرده یا در کنفرانس‌های معتبر، آخرین یافته‌های خود را ارایه دهید. البته بسیاری از شرکت‌های بزرگ، داشتن مدرک دانشگاهی را به عنوان یک الزام و مدارک تخصصی را به عنوان یک امتیاز در استخدام در نظر می‌گیرند، اما این موارد به این معنی نیست که بدون داشتن مدرک نمی‌توانید در یک شرکت بزرگ مشغول به کار شوید.

  • به چه مهارت‌هایی برای اشتغال در این زمینه نیاز دارم؟

    مهارت‌هایی که باید آن‌ها را فرا بگیرید به جایگاه شغلی یا تخصصی که به دنبال آن هستید بستگی دارد. اما به طور کلی یک سری از مهارت‌ها فارغ از نوع تخصص شما در امنیت سایبری، مورد نیاز است که در کتابچه‌ای که منتشر کرده‌ایم بیشتر توضیح داده شده است.