در مسیـر خودت باش.

یکی از اهداف اصلی آکادمی راوین، ارائه‌ی آموزش کاربردی به علاقه‌مندان امنیت سایبری است تا این افراد با گذراندن موفقیت‌آمیز دوره‌های آموزشی، بتوانند در موقعیت‌های شغلی دل‌خواه خود در داخل یا خارج از کشور مشغول به کار شوند.

مشاهده‌ی مسیرهای آموزشی

دوره‌های رایگان آکادمی راوین

در ایران با توجه به رشد فناوری اطلاعات در سازمان‌ها و افزایش تعداد شرکت‌های بزرگ فناوری‌محور از یک سو و گسترش چشم‌گیر حملات سایبری رخ داده در سال‌های اخیر از سوی دیگر، شاهد رشد بالایی در زمینه‌ی استخدام متخصصین امنیت هستیم؛ به‌گونه‌ای که تعداد جایگاه‌‌های شغلی بسیار بیشتر از تعداد متخصصین امنیت سایبری بوده و همین امر چالش‌هایی را برای سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف به وجود آورده است.

آکادمی راوین به جهت همراهی با علاقه‌مندان ورود به دنیای امنیت سایبری اقدام به انتشار رایگان دوره‌هایی آنلاین در سطح پایه کرده است. دوره‌هایی که می‌توانند نقاط شروع بسیار مناسبی در انتخاب مسیر آموزشی افراد مبتدی باشند و آن‌ها را آماده‌ی حضور در سطوح بالاتر کند. اگر شما به دنبال شغلی هستید که بتوانید به صورت مشخص تاثیرات کار خود را در محیط اطرافتان مشاهده کرده و از چالش‌های کاری نیز استقبال می‌کنید، شروع به یادگیری در مسیر تخصص‌های امنیت سایبری می‌تواند برای شما مسیر مناسبی باشد.

ravin academy path

CEH Plus

دوره‌ی CEH یا Certified Ethical Hacker، شاید شناخته‌شده‌ترین دوره‌ی آموزشی در حوزه‌ی امنیت سایبری به عنوان یکی از دوره‌های ابتدایی مسیر هک و امنیت است.

تماشای دوره
ravin academy path

Security Essentials

این دوره که تلفیقی از دوره‌های معتبر پایه‌ای امنیت سایبری است، مقدمه‌ی مناسبی جهت آشنایی با حوزه‌های امنیت سایبری، ویندوز و لینکوس خواهد بود.

تماشای دوره
ravin academy path

Hack With Kali

این دوره که برگرفته از دوره‌ی PWK است سعی شده تا با پوشش سرفصل‌های ارایه شده توسط شرکت Offensive Security، زمینه‌ی آشنایی و تسلط شما به کالی لینوکس فراهم شود

تماشای دوره

پرسش های رایـج

  • آیا برای ورود به دنیای امنیت، حتما باید سابقه‌ی کار قبلی در زمینه‌ی فناوری اطلاعات داشته باشم؟

    خیر، شما می‌توانید امنیت سایبری را به عنوان اولین مسیر آموزش یا شغلی خود انتخاب کنید. اگر چه سابقه‌ی کار قبلی در سایر زمینه‌های فناوری اطلاعات می‌تواند به شما کمک کند، اما الزامی نیست.

  • آیا برای موفقیت در دنیای امنیت سایبری، داشتن مدرک دانشگاهی یا یک مدارک تخصصی موجود در بازار الزامی است؟

    خیر، بسیاری از افراد پیش‌رو در امنیت سایبری جهان، هیچ مدرک تجاری یا تخصصی ندارند. در خصوص مدرک دانشگاهی هم وضع به همین‌گونه است. به‌جای دریافت مدارک به منظور اثبات توانمندی، شما می‌توانید در پروژه‌های Open Source شرکت کرده یا در کنفرانس‌های معتبر، آخرین یافته‌های خود را ارایه دهید. البته بسیاری از شرکت‌های بزرگ، داشتن مدرک دانشگاهی را به عنوان یک الزام و مدارک تخصصی را به عنوان یک امتیاز در استخدام در نظر می‌گیرند، اما این موارد به این معنی نیست که بدون داشتن مدرک نمی‌توانید در یک شرکت بزرگ مشغول به کار شوید.

  • به چه مهارت‌هایی برای اشتغال در این زمینه نیاز دارم؟

    مهارت‌هایی که باید آن‌ها را فرا بگیرید به جایگاه شغلی یا تخصصی که به دنبال آن هستید بستگی دارد. اما به طور کلی یک سری از مهارت‌ها فارغ از نوع تخصص شما در امنیت سایبری، مورد نیاز است که در کتابچه‌ای که منتشر کرده‌ایم بیشتر توضیح داده شده است.

ورود به دنیای امنیت سایبری

راهنمای شروع امنیت سایبری
راهنمای شروع امنیت سایبری

راهنمای شروع امنیت سایبری

امنیت سایبری چیست؟ برای افرادی که به دنبال شروع کردن یک حرفه در امنیت سایبری هستند، کدام مسیرهای شغلی در دسترس است؟ این افراد به چه مهارت‌هایی نیاز خواهند داشت و در مورد انتخاب شغل درست با چه چالش‌هایی رو به رو خواهند بود؟ در این کتابچه تلاش کرده‌ایم تا جای ممکن به تمام این سوالات پاسخ دهیم. بنابراین، اگر تمایل دارید در زمینه‌ی امنیت سایبری شروعی حرفه‌ای و در امن کردن دنیای جدید دیجیتالی که در آن زندگی می‌کنیم نقشی موثر داشته باشید، مطالعه‌ی این کتابچه می‌تواند به شما کمک کند.