تست نفوذ
خدمات آموزشی

آموزش حین کار (OJT)

تخصص امنیت سایبری را در حین کار بیاموزید!
مدرسان آکادمی راوین، در کنار کارشناسان قرار خواهند گرفت تا در حین اجرای روزمره‌ی خدمات امنیت سایبری، دانش و تجربه‌ی خود را به تیم سازمان شما انتقال دهند.

تماس با مشاور

در کنار این سازمان‌ها بوده‌ایم

mahanair
Daraei
shaparak
Tap30
graph
payampardaz
abrarvan
apk
bors
datin
irancell
mci
maliati
pasargad
phinix
rightel
shatel
spara
tejarat
ayandehbank
Gardeshgari
etellat
fanap
folad
Golgohar
Melat
mahanair
Daraei
shaparak
Tap30
graph
payampardaz
abrarvan
apk
bors
datin
irancell
mci

اجرای خدمات، آموزش و انتقال تجربه‌ی عملی

خدمت تست نفوذ چیست؟

خدمات آموزش حین کار چیست؟

بر‌اساس تعریف یونسکو «آموزش در حین کار (OJT) یک روش آموزشی است که برنامه‌ریزی، سازماندهی و اجرای آن در محل کار کارکنان صورت می‌گیرد.» OJT روشی بسیار مناسب جهت توسعه‌ی مهارت‌های منحصر‌به‌فرد و لازم، به‌منظور انجام وظایف مربوط به یک جایگاه شغلی است؛ به‌ویژه مشاغلی که به تجهیزات و امکانات محلی نیاز دارند. به‌طور کلی بر‌اساس تجربه، خدمات OJT به‌عنوان یکی از مؤثرترین روش‌ها برای آموزش وظایف و مشاغل حرفه‌ای شناخته می‌شود.

چرا تست نفوذ ؟

چرا آموزش حین کار (OJT) ؟

در مقایسه با دوره‌های آموزش حضوری و آنلاین، شرایط OJT بهتری را برای فهم عمیق و همچنین، محرک‌های شناختی بیشتری را برای ایجاد سؤال در فرد کارآموز فراهم می‌کند؛ به این دلیل که کارآموزان برای انجام وظایف خود، در یک محیط کار واقعی تلاش می‌کنند. در مقایسه با سایر انواع دوره‌های OJT آموزشی، قابلیت بالاتری در ایجاد تعامل یک‌به‌یک بین کارآموز و مدرس ایجاد می‌کند.

کمینه‌سازی آثار مخرب حمله‌های سایبری

آکادمی راوین در کنار شما

مزایای آموزش در حین کار

آموزش در حین کار یا OJT یکی از مؤثرترین روش‌های آموزش کاربردی به کارشناسان سازمان‌ها است که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یکی از دلایل توجه سازمان‌ها به این روش آموزش، مزایای چشمگیر آن، نسبت به سایر روش‌های آموزشی است.

یادگیری کاربردی

OJT برخلاف اغلب روش‌های آموزشی معمول، بر روی کار عملی با ابزار و تکنیک‌ها تمرکز دارد نه دانش نظری؛ به همین دلیل کارآموزان این متد آموزشی، به درک عمیق‌تری از شیوه‌ها و فرایندهای صنعت می‌رسند.

مقرون به صرفه

سازمان کارفرما، به صرف هزینه‌ی اضافی برای جلسات متعدد آموزشی نیازی ندارد؛ زیرا از‌ آنجایی‌که این آموزش‌ها در محل کار انجام می‌شود، کارآموزان با انجام وظایف روزمره‌ی خود در محیط سازمان، مهارت مورد نیاز را نیز یاد می‌گیرند.

تیم‌سازی

با توجه به اینکه فرایند OJT در محل سازمان اجرا می‌شود، ارتباط کارآموزان با همکاران و کارفرمایان را آسان‌تر می‌کند. همچنین، این افراد با فعالیت در تیم مرتبط، با محیط کار و فرهنگ حرفه‌ای کار نیز بیشتر آشنا خواهند شد.

بهره‌وری فوری

طبیعی است که هر سازمانی می‌خواهد هر چه سریع‌تر به بهره‌وری رسیده و از به هدر رفتن منابع خود جلوگیری کند. در همین راستا، OJT به سازمان‌ها کمک می‌کند تا در کمترین زمان ممکن برای هر نقش کاری موجود در سازمان، فردی مناسب را آموزش دهند.

رشد مبتنی بر بازخورد

در طول فرایند OJT، بر روی همه‌چیز توسط مدرس نظارت می‌شود؛ به‌گونه‌ای که افراد را گام‌به‌گام راهنمایی کرده و از عملکرد آن‌ها بازخورد مستمر می‌دهد تا نقاط قوت و ضعف خود را در طول مسیر آموزش، بهتر شناخته و آن‌ها را برطرف کنند.

آکادمی راوین در کنار شما

خدمات آموزش در حین کار آکادمی راوین

آموزش در حین کار یا OJT، راهکاری راهبردی در راستای آموزش فعالانه، با هدف افزایش امکان اشتغال افراد در بازارهای کار یا انتقال دانش و تجربه به پرسنل سازمان‌ها است. اما از آنجایی‌که مقوله‌ی اشتغال مفهوم پیچیده‌ای است و جنبه‌های متعددی، مانند انگیزه، دانش، مهارت‌ها و نگرش‌ها را در‌ بر‌ می‌گیرد، روش‌های مختلفی از OJT نیز وجود دارد که افراد و سازمان‌ها می‌توانند با توجه به نیاز خود، یک یا چند روش را انتخاب کنند. روش‌های آموزش حین کار که توسط آکادمی راوین ارائه می‌شود، به شرح زیر است.

  • تجربه‌ی کار مشارکتی
  • مربی‌گری یا Coaching
  • آموزش ساختاریافته

تجربه‌ی کار مشارکتی

یکی از انواع جذاب OJT که تلفیقی از دوره‌های آموزش نظری و دوره‌های ساختاریافته‌ی تجربه‌ی کار عملی است و با ایجاد تعادل بین دانش نظری و عملی، تجربه‌ی ارزشمندی در زمینه‌ی تخصص مورد نظر برای دانش‌پذیر فراهم می‌کند. در این فرایند، مانند دوره‌های کارآموزی، تجربه‌ی کار عملی، بخش اصلی برنامه‌ی تحصیلی، به‌ویژه برای دریافت گواهی‌نامه‌ی تکمیل دوره است.

مربی‌گری یا Coaching

در این روش، آموزش توسط یک فرد متخصص انجام می‌شود و افراد جدیدی که به‌تازگی استخدام شده‌اند و یا پرسنلی که به آموزش برای بهبود کار خود نیاز دارند، هدف این روش آموزش هستند. در این روش، کارآموز می‌تواند سؤال‌های خود را به‌صورت مستقیم با مربی مطرح کرده و همچنین، راه‌حل متناسب با مشکل به‌وجود‌آمده را دریافت و براساس آن، عمل کند.

آموزش ساختاریافته

در این روش، مربی مسیر آموزش گام‌به‌گامی را برای کارآموز طراحی می‌کند که شامل نمای کلی کار، آموزش مهارت‌های فنی و نرم مورد نیاز در شغل مورد نظر و مواردی از این دست است. در این روش کارآموز می‌تواند آموخته‌های خود را در محیط سازمان، به کار گرفته و مشکلات یا نتایج آن را با مربی خود به اشتراک بگذارد.

چرا تست نفوذ ؟

گزارش کتبی

آکادمی راوین با ارائه‌ی خدمات OJT به سازمان‌ها، این امکان را به آن‌ها می‌دهد تا پرسنل خود را در محیط کار و مطابق با نیازهای سازمان، به‌صورت عملی و نظری آموزش دهند. این روش باعث افزایش بازدهی در حین آموزش و پایان آن می‌شود؛ زیرا دانش‌پذیران، مرتبط با نقشی که در سازمان دارند، تحت آموزش عملی قرار می‌گیرند.

برای دریافت خدمات،
با ما در ارتباط باشید

شماره تماس با مشاوران آکادمی راوین
۰۲۱-۹۱۶۹۳۰۲۳