آگاهی‌رسانی
امنیت سایبری

در سال‌های اخیر و با گذر زمان، حملات سایبری بسیار پیشرفته‌تر از گذشته شده‌اند و با توجه به آمارهای ارایه‌شده از سوی شرکت‌های امنیتی مختلف، در اغلب حملات سایبری سراسر دنیا، نفوذ اولیه به سازمان‌ها با هدف‌ قرار دادن کارکنان آن‌ها صورت گرفته است. بنابراین اگر کارکنان سازمان شما از آگاهی و آمادگی لازم برای مقابله با تهدیدات سایبری‌ای که در کمین آن‌هاست برخوردار نباشند، مهم‌ترین نقطه‌ی ضعف امنیت سازمان شما به حساب خواهند آمد. به این ترتیب یک اشتباه ساده از سوی یک کارشناس ناآگاه می‌تواند تمام فرایندها و معماری پیچیده‌ی امنیت سایبری سازمان شما را کم‌اثر یا بی‌اثر کند.

در کنار این سازمان‌ها بوده‌ایم

mahanair
Daraei
shaparak
Tap30
graph
payampardaz
abrarvan
apk
bors
datin
irancell
mci
maliati
pasargad
phinix
rightel
shatel
spara
tejarat
ayandehbank
Gardeshgari
etellat
fanap
folad
Golgohar
Melat
mahanair
Daraei
shaparak
Tap30
graph
payampardaz
abrarvan
apk
bors
datin
irancell
mci
حملات پیشرفته

حملات پیشرفته

باید در نظر داشته باشید که حملاتی مانند مهندسی اجتماعی و باج‌افزارها، در حال پیچیده‌تر شدن هستند و با افزایش دورکاری افراد، این تهدیدات صورت جدی‌تری نیز به خود گرفته و به همین دلیل است که آگاهی‌رسانی امنیت سایبری، امروزه از اهمیت ویژه‌ای نسبت به گذشته برخوردار شده است. کسب‌وکارها باید اطمینان حاصل کنند که کارمندان و مدیران آن‌ها به شیوه‌ی موثری در زمینه‌ی امنیت سایبری آموزش دیده و این آگاهی را در امور روزمره‌ی خود به کار می‌گیرند. از همین‌رو، آموزش‌های لازم در زمینه‌ی آگاهی‌رسانی‌ سایبری تبدیل به یک نیاز حیاتی برای کسب‌وکارهای مختلف و با هر اندازه‌ای شده است.

عامل انسانی

عامل انسانی

اگرچه سازمان‌ها ممکن است تصور کنند که کارمندان با یک ایمیل فیشینگ ساده فریب نمی‌خورند، اما واقعیت این است که مهاجمین سایبری هنوز به شکل گسترده‌ای از این روش‌ها بهره‌ می‌برند؛ چرا که هم‌چنان یکی از موفق‌ترین روش‌های نفوذ به زیرساخت سازمان‌ها در سال‌های اخیر بوده است. در همین راستا گزارش Verizon Data Breach Investigations در سال ۲۰۲۱ حاکی از آن است که در بیش از ۸۵ درصد از نفوذهای رخ داده، عوامل انسانی نقش داشته است. همچنین بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد از مخاطرات سایبری، ریشه‌ی بیش از ۹۵٪ از مشکلات به وجود آمده در امنیت سایبری سازمان‌ها در سال ۲۰۲۲، به خطاهای انسانی باز می‌گردد.

آموزش‌های آگاهی‌رسانی

آگاهی‌رسانی امنیتی یک آموزش مداوم است که اطلاعات مربوط به چگونگی حملات سایبری، سناریوی حملات و راهکارهای مقابله با آن‌ها را برای کارکنان سازمان فراهم کرده و همچنین میزان آگاهی و آمادگی امنیتی آن‌ها را در همه‌ی بخش‌ها و جوانب امنیت کاربری، مورد ارزیابی قرار می‌دهد. این روش یک راه اثبات شده برای جلوگیری از رفتارهای مخاطره‌آمیز کارکنان می‌باشد که ممکن است منجر به فاجعه‌های کسب‌وکاریِ مختلفی در زمنیه‌های مالی، مالکیت معنوی، اعتماد مشتریان یا نشت اطلاعات شوند. به‌طور کلی این عدم آگاهی کارکنان می‌تواند آسیب‌پذیری کسب‌وکار را در برابر حملات سایبری افزایش دهد.
این آموزش‌ها شامل روش‌های شناسایی و پیش‌گیری از انواع حملات، به‌خصوص فیشینگ یا انواع دیگر حملات مهندسی اجتماعی، بدافزارها و جاسوس‌افزارها، تهدیدات مبتنی بر موبایل، تهدیدات ناشی از دورکاری همچنین آموزش چگونگی اجرای سیاست‌های امنیت سایبری سازمان و Best Practiceهای موجود در این زمینه است.

...
آکادمی راوین در کنار شما

بسته‌ی آگاهی‌رسانی امنیت
آکادمی راوین

آکادمی راوین با توجه به سال‌ها فعالیت تحقیق و توسعه‌ و همچنین تجربه‌ی بالای کارشناسان خود در رشته‌های مختلف امنیت سایبری، به عنوان مشاور یا ناظر پروژه در چهار بخش اصلی امنیت سایبری مطابق شکل زیر، در کنار سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی قرار می‌گیرد و آن‌ها را یاری می‌کند تا به نتایج و اهداف مورد نظر خود در همکاری با پیمان‌کاران امنیتی مختلف دست پیدا کنند.
در همین راستا، ساختار بسته‌ی آگاهی‌رسانی امنیت آکادمی راوین از ۴ بخش اصلی تشکیل شده است تا علاوه بر آموزش کارکنان، به شما امکان ارزیابی عملی میزان اثرگذاری آگاهی‌رسانی در سطح سازمانتان را نیز بدهد.

دوره های آموزشی

برگزاری دوره‌ها‌ی آموزشی آگاهی‌رسانی امنیت سایبری برای تمام سطوح بخش‌های سازمان

تولید محتوای اختصاصی

تولید انواع محتوای آموزشی و آگاهی‌رسانی اختصاصی برای سازمان

شبیه‌سازی و ارزیابی تهدیدات

شبیه‌سازی حملات و تهدیدات سایبری به منظور ارزیابی میزان آمادگی کارکنان سازمان

مدیریت مخاطرات

خدمات ارزیابی و مدیریت مخاطرات سایبری مرتبط با سرمایه‌های انسانی سازمان

محتوای ارایه شده در بسته‌ی آگاهی‌رسانی امنیت سایبری آکادمی راوین به گونه‌ای طراحی شده که الزامات موجود در اغلب استانداردها و چارچوب‌های مطرح دنیا از جمله ISO 27001، COBIT و سند NIST SP 800-53 را به طور کامل پوشش داده است.

National Institute of Standard and Technology

Control Objectives for Information and Related Technology

Information Security
Management

همچنین آکادمی راوین با بهره‌گیری از تیم کامل خود (متخصصین فنی، متخصصین استانداردهای بین‌المللی، متخصصین فرهنگ سازمانی و غیره) آمادگی دارد تا به عنوان مشاور در کنار شما قرار گرفته و با شناسایی مخاطرات و نیازهای سازمان، محتوای آموزشی اختصاصی شما را تدوین کند.

موثرتریـن دفاع در حساس‌تریـن لحظات

شماره تماس با مشاوران آکادمی راوین
۰۲۱-۹۱۶۹۳۰۲۳