Fuzzing Rust Language
وبینار

Fuzzing Rust Language

رامین فرج‌پور
رامین فرج‌پور

درباره‌ی وبینار

Rust نام یک زبان برنامه‌نویسی سیستم به نسبت ایمن است که توسط Mozilla توسعه داده شده و نگهداری می‌شود. این زبان در سال‌های اخیر به زبان منتخب برنامه‌نویسانی که به دنبال توسعه‌ی برنامه‌هایی با عملکرد خوب در مقیاس بالا و بدون مشکلات حافظه هستند، تبدیل شده است.  به عنوان مثال زبان Rust در بسیاری از برنامه‌های شناخته شده  جهت کار با فرمت فایل‌ها، پروتکل‌ها و همچنین در سایر پروژه‌های با مقیاس بالا (برای مثال موتور مرورگر جدید با عملکرد بالایServo) استفاده می‌شود.
با این حال، کدگذاری با استفاده از زبان ایمن حافظه به این معنی نیست که کد بدون اشکال است. در واقع انواع مختلف آسیب‌پذیری مانند Integer overflow ، OOM ، DoS ، UaF ، OOB و غیره هنوز هم می‌توانند برای دستیابی به اجرای کد از راه دور (RCE) مورد استفاده قرار گیرند.
این وبینار به شما کمک می‌کند تا بفهمید کدام نوع آسیب پذیری‌ها را می‌توان با احتمال بیشتری داخل کدهای توسعه داده شده با Rust مشاهده کرد. شما خواهید آموخت که چگونه اشکالات را به صورت دستی و خودکار با استفاده از ابزارهای مختلف پیدا کنید. شما خواهید دید که چگونه با استفاده از تکنیک‌های Rust fuzzing، به کشف آسیب‌پذیری در این کدها می‌پردازیم. در نهایت، شما با شیوه‌ی ساخت fuzzerهای سفارشی Rust و پیاده‌سازی تکنیک‌های پیشرفته‌ی fuzzing  آشنا خواهید شد.

مدت زمان وبینار

این وبینار به مدت یک ساعت (از ساعت ۱۸:۰۰ تا ۱۹:۰۰) در روز پنج‌شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ برگزار خواهد شد.

این وبینار برای چه افرادی توصیه می‌شود؟

کارشناسان تست نفوذ
علاقه‌مندان به حوزه‌ی کشف و تحلیل آسیب‌پذیری‌های امنیتی
دانشجویان علاقه‌مند به ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی علوم کامپیوتر یا فناوری اطلاعات
کارشناسان ارزیابی امنیت و کنترل کیفیت نرم افزار
توسعه‌دهندگان نرم‌افزار

    ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
    پایان یافت