Splunk Fundamentals 2,3

  • مقدماتی
  • مسیر آبی
  • درس
ثبت نام سازمانی این دوره
تاریخ شروع
۹ اردیبهشت ۱۴۰۲
طول دوره
ساعت
گواهی‌نامه و آزمون
دارد
ظرفیت
۲۰ نفر باقی مانده
نوع برگزاری
آنلاین

درباره‌ی این دوره

با توجه به این که امروزه کسب‌وکار اغلب سازمان‌های دولتی و خصوصی، بر روی زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات بنا گردیده، حفاظت از این زیرساخت‌ها به یک امر حیاتی تبدیل شده است. به‌گونه‌ای که تنها یک رخداد امنیتی مانند چند دقیقه قطعی سرویس یا سرقت بخشی از اطلاعات محرمانه می‌تواند معادل میلیاردها تومان زیان‌های مادی و معنوی برای کسب‌وکارها به دنبال داشته باشد.

از طرف دیگر با بزرگ‌تر شدن این زیرساخت‌ها و افزایش پیچیدگی آن‌ها، نظارت و مدیریت تمام اجزای زیرساخت و همچنین مدیریت رخدادها دشوارتر از پیش شده است. به همین دلیل در سال‌های اخیر راهکارها و محصولات متعددی توسط شرکت‌های نرم‌افزاری و امنیتی برای رفع این مشکل ارایه شده است. از آن جمله می‌توان به SIEMها، نرم‌افزارهای مانیتورینگ، ابزارهای جمع‌آوری و تحلیل داده و غیره اشاره کرد.

Splunk یکی از به‌نام‌ترین و کاربردی‌ترین فناوری‌های تجاری می‌باشد که قابلیت جستجو، پایش، تحلیل و مصورسازی حجم بزرگی از داده‌های تولید شده توسط ماشین‌ها (Log، داده‌های ترافیکی و سایر موارد مشابه) را به صورت درلحظه (Real Time) به سازمان‌ها می‌دهد. با استفاده از این فناوری و افزونه‌های متعددی که برای آن وجود دارد شما می‌توانید تمام وقایع در بخش‌های مختلف زیرساخت مانند تجهیزات شبکه، تجهیزات امنیتی، دیتابیس‌ها، وب‌سرورها و غیره را به صورت لحظه‌ای پایش کرده و در صورت نیاز نسبت به آن‌ها واکنش‌هایی به صورت خودکار یا غیر خودکار داشته باشید.

در این دوره شما با مبانی Splunk، ساختار  و APPهای آن، جستجو در داده‌ها و روش‌های گزارش‌گیری آشنا شده و در پایان آموخته‌های خود را به صورت عملی در محیط آزمایشگاهی اجرا خواهید کرد. بخش‌های آموزشی این دوره (به‌جز آزمایشگاه عملی) کاملا منطبق بر دوره‌ی رسمی Splunk Fundamentals 1 ارایه شده است.

گواهینامه‌ی دوره